Ing. Květoslava Nováková odchází do penze, uzavírá biorezonanční ordinaci a předává své klienty kolegyni Ing. Vlastě Fajtlové, které důvěřuje a oceňuje její znalosti s biorezonancí, jako svoje vlastní. Její webové stránky jsou www.bicomytherapy.cz
Astma je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest. Klinickým projevem jsou opakované stavy pískotů při dýchání, dušnost, tlak na hrudi, nedostatečné dýchání a kašel. Astma patří mezi jednu z nejčastějších chronických chorob. Pokud se zaměříme na příčiny, těch může být řada. Velmi často se jedná o alergii na pšenici, případně lepek a s ní spárovanou alergii na plíseň Aspergilus. Příčinou vzniku alergie je poškození sliznice střeva nejčastěji plísňovou infekcí, ale také bakteriemi nebo parazity. Podle tradiční čínské medicíny jsou plíce párovým orgánem tlustého střeva, takže osídlení tlustého střeva plísňovou infekcí, bakteriální infekcí a parazity se projeví i v plících a naopak. Jedním z původců astmatu mohou být mikroskopické larvy škrkavek, které putují ze střev do plic a tam aktivují produkci histaminu, který spouští alergickou reakci. Primárně mohou být plíce osídleny např. bakterii Chlamydie pneumonie, Mykoplasma, parazity plícní motolice, které rovněž mohou vést k astmatu.
Jedná se o dlouhodobé infekční onemocnění, které může být způsobeno jak bakteriální infekcí, virovou, ale také plísňovou. Není však výjimkou, že se jedná o parazity, kteří se usadí a žijí v plících. Často se do plic dostávají z tlustého střeva, se kterým jsou energeticky propojeny. Pro tyto případy jsou antibiotika většinou neúčinná a biorezonanční metoda může být nápomocná při likvidaci parazitů, virů, plísní a bakterií.
Ze zkušenosti je velmi častou příčinou přítomnost plísní v plících. S plísněmi se setkáváme dnes a denně. Dýcháme je ze vzduchu, sníme je v potravinách aniž je okem spatříme. Nesprávně uchováváme potraviny v igelitových sáčcích. V pokojové teplotě se v pečivu uskladněném v igelitovém sáčku již za dvě hodiny vytvoří zárodek plísně. Plísním se v běžném životě prostě nevyhneme, pokud ovšem máme dobře fungující imunitní systém, tak si s plísněmi poradí a pokud ne, může se kdekoli v těle vytvořit mykóza, třeba v plících, ve střevě, na kloubech, močových cestách v nervové soustavě a podobně.